Do nejvyspělejší evropské ekonomiky byl importován zhoubný trend, který známe ze Spojených států. Chybějící poptávka je dána vinou stagnujících mezd, které nerostou i přes rekordní export.
Výsledkem oboustranné nedohody (tzv. fiscal cliff) o ničení chudých a omezení bohatých je horečná aktivita Republikánů a prezidenta Obamy o dosažení nějakého kompromisu, který by obě strany mohly vydávat za své historické vítězství.
Němečtí průmyslníci akceptovali Hitlera až poté, co jim zaručil, že zničí německé odborové hnutí. Americké odbory jsou nyní cíleně ničeny novými zákony.
Banky jsou lehké jako balón, protože nemají finanční aktiva, pouze jedničky a nuly v počítači. Ekonomický ekvivalent fantazijních derivátů odpovídá cca 8,5 HDP planety Země.
Američtí ekonomové sestavili žebříček 5 nejvýkonnějších zabijáků pracovních příležitostí v USA, jejich platů, benefitů na důchod a skutečnou výši zaplacených federálních daní.
Po krachu světových financí přiznalo 25 ředitelů hedgeových společností v roce 2010 na odměnách tolik, že by to v USA stačilo na plat 685.000 učitelů, kteří vyučují 13 miliónů dětí.
Obchodní řetězce mají volné ruce v investicích do Indie. Prodej zde zaměstnává zhruba 40 miliónů lidí, kteří jsou existenčně ohroženi nástupem supermarketů.
Demokratická senátorka Elizabeth Warrenová bude s velkou pravděpodobností jmenována předsedkyní bankovního výboru, který dohlíží na implementaci klíčových zákonů v oblasti bank a hedgeových fondů.