Načítání...
 

Proč se tolik lže o průběžném důchodovém systému?

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 12.09.2023 20:00 - (3302 Návštěv)

Pokud se diskutuje o důchodovém systému v ČR a jeho "neudržitelnosti", argumenty se většinou smrsknou na toto tvrzení: Jeden zaměstnanec v budoucnosti nemůže uživit tři důchodce; důchodci vydírají stát a měli by být solidární se svými vnoučaty.

Proč Západ nevyhraje Třetí světovou válku

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 08.09.2023 13:50 - (4279 Návštěv)

Rusko se stalo po sankcích USA a EU celkově pátou největší ekonomikou světa a v roce 2022 předstihlo Německo jako nejsilnější ekonomika Evropy. Chceš-li ekonomicky prosperovat, zařiď si Putina a americké sankce.

A co na to Petr Chelčický?

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 03.09.2023 10:29 - (2024 Návštěv)

Natož pak antikrist, smrtelný nepřítel Ježíše Krista, jehož potlačil a odcizil lidem, ten se spřáhl se světem, jiné poctivosti vymyslel a uvedl ke cti boží chrámy vysoké, nákladné, okrášlené, pálení vosku převeliké, zvony velké a hlasité, zpívání s notami lámanými; a ty věci rozmnožil skrze statky zle násilnickými pány dobytými, skrze jmění podvody a lichvami od obchodníků a kramářů a jiných hříšníků, kteří svou proradností snadno peníze vydobyli, a teď dávají na chrámy a svícení. A těmi činy uvedl antikrist na svět hříšníky s velikou slávou jako poctivce a služebníky boží, aby se pod tou slávou se svým nepřátelstvím proti Ježíši Kristu skryl, a aby se svět domníval, že on velmi Boha ctí a sobě považuje.

Ukrajinská protiofenzíva opakuje stále stejné "šílené" chyby

Autor: Scott Ritter - Zveřejněno 29.07.2023 08:48 - (9657 Návštěv)

Cílem Zalužného bylo město Melitopol. Aby se tam ukrajinská armáda dostala, musela prolomit ruskou obranu, která byla budována celé měsíce. Ukrajinští velitelé a jejich partneři z NATO věřili, že klíčem k vítězství je postavit dobře vycvičené, dobře vybavené a vysoce motivované ukrajinské síly proti ruským jednotkám.

Jan Hus nám vzkazuje...

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 13.07.2023 19:52 - (6195 Návštěv)

Hledej pravdu, prav pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do své smrti.

Wágnerovci aneb Mnoho povyku pro nic

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 24.06.2023 22:40 - (3807 Návštěv)

Wágnerovci vyvolali nepokoje v Rostově na Donu při stahování svých jednotek z dobytého Arťomovska. Ruští nezávislí komentátoři k této věci mlčí, protože na tyto nepokoje je v Rusku mediální embargo a Prigožin je stíhán za přípravu ozbrojeného povstání.

Jak Ukrajina prohrála

Autor: Indrajit Samarajiva - Zveřejněno 23.06.2023 12:09 - (4392 Návštěv)

Toto je jen vražda ze strany ukrajinské vlády a všech jejich „příznivců“. A pokud tomu stále fandíte a odsuzujete kohokoli, kdo poukazuje na to, co je zřejmé, jako Putinovu loutku, pak mé odsouzení zahrnuje i vás.

Ruská strategie během ukrajinské protiofenzívy

Autor: Vojenkronika - Zveřejněno 21.06.2023 10:02 - (3995 Návštěv)

Od 4. června zahájila UAF v rámci probíhající protiofenzivy 263 útoků na ruské pozice. Všechny útoky byly odraženy, ale jen málokdo chápe, proč ofenzíva ukrajinské armády selhala hned při svém nástupu.

Prezident Pavel po 100 dnech: Tak jsme neválčili ani za Čepičky

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.06.2023 14:20 - (3267 Návštěv)

Udělat z pytláka hajného znamená pro obecný lid mimo Prahu, že je zle. Pytlák v nové roli musí dokázat novým chlebodárcům, že jeho o 180 stupňů otočená páteř mu nezpůsobuje žádné problémy v mentální pohyblivosti a ideologické pružnosti.

Použitím svých jaderných zbraní by Rusko mohlo zachránit lidstvo před globální katastrofou

Autor: Sergej Karaganov - Zveřejněno 15.06.2023 11:30 - (4240 Návštěv)

Trajektorie většiny západních zemí ukazuje nový fašismus, který by se dal nazvat "liberální" totalitou. V budoucnu, a to je nejdůležitější věc, se to jen zhorší. Nějaká příměří jsou možná, ale celkové smíření možné není. Hněv a zoufalství budou i nadále růst a půjdou jako jedna vlna za druhou. Tato dynamika nastolená Západem vede směrem k vypuknutí Třetí světové války.

Nejsme protektorát USA: Politická emancipace Latinské Ameriky

Autor: Laika Katari - Zveřejněno 12.06.2023 20:28 - (2551 Návštěv)

Emancipující se Latinská Amerika zkrátka přestává být zadním dvorkem USA. Spolu se vzestupem skupiny zemí BRICS se bude velmi pravděpodobně podílet na formování nového, multipolárního světového uspořádání.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Anya Parampilová: Korporátní převrat. Venezuela a konec amerického impéria
Po čtyřech letech zpravodajství a výzkumu v první linii Anya Parampilová z Grayzone odhaluje svou knihu Corporate Coup: Venezuela and the End of US Empire. Na základě čtyřleté původní vyšetřovací práce a rozhovorů s diplomaty z celého světa využívá korporátní převrat ve Venezuele k prozkoumání plánu Západu na moderní válku se změnou režimu: hybridní diplomatické útoky, ekonomický terorismus, skrytá destabilizační taktika a informační válka, kterou USA a jejich spojenci rozpoutají proti všem vládám, které nadále odolávají Washingtonskému konsensu. (Gray zone)

PS. Je to kuchařka o tom, jak Západ zavádí demokracii.

Čína poráží USA v žebříčku nejlepších světových vědeckých publikací
Počet "horkých článků" - těch, které se okamžitě dočkají uznání - publikovaných čínskými vědci se dostal na první místo celosvětového seznamu. Čína se také umístila na prvním místě v šesti hlavních oborech v žebříčku sledujícím mezinárodní citovanost vědeckých prací. (SCMP)

Vojenské zpravodajství, 21. 09. 2023
Šéf nákupů v Pentagonu, Bill Laplante, uvedl, že růst výroby 155 mm projektilů v USA bude rychlejší, než se dříve předpokládalo. Do roku 2025 dosáhne úrovně 100 tisíc měsíčně, místo 85 tisíc do roku 2028. Přitom do jara 2024 by to mělo být 57 tisíc měsíčně, nyní je to 28 tis. Ale jen Ukrajinci potřebují 6-7 tisíc střel 152/155 mm denně, tedy asi 200 tisíc měsíčně. I kdyby se v roce 2025 podařilo dosáhnout hranice 100 tisíc střel měsíčně v USA, problém ukrajinského muničního hladomoru to nevyřeší. NATO bude muset mimo jiné kompenzovat vlastní zásoby. Objem zásob dodaných Ukrajině, pokud se předpokládá zachování stávajícího tempa války, bude asi 6 milionů nábojů. NATO bude muset k dorovnání zásob potřebovat minimálně tři roky, aby naplnilo prázdné muniční sklady." (Voennaja kronika 21.09.2023)

PS. NATO nemá s čím bojovat. To, co má, hoří na frontě jako sirky. Zelenský plánuje v listopadu oficiálně zabalit tzv. protiofenzívu a o míru jednat nebudeme, když přece vyhráváme.

Ukradený izraelský tank nalezen na vrakovišti
Vyřazený hlavní bojový tank Merkava II nalezla izraelská policie na vrakovišti ve městě Nešer na severu Izraele poté, co byl nahlášen jako odcizený z výcvikové základny v této oblasti. Izraelské úřady oznámily, že pro podezření z účasti na krádeži tanku byli zatčeni dva podezřelí ve věku kolem 40 let. (overtdefense.com)

PS. Jsem sběrač kovů a vidím, že tam leží zbytečný tank. Přece tam nenechám takovou hromadu šrotu!

Neutěšený pohled Američanů na domácí politiku
Pouze 4 % dospělých Američanů tvrdí, že politický systém funguje velmi nebo velmi dobře; dalších 23 % tvrdí, že funguje spíše dobře. Přibližně šest z deseti (63 %) vyjadřuje nepříliš velkou nebo žádnou důvěru v budoucnost politického systému USA. (Pew research)


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014