Kontroverzní návrh zákona hovoří o ochraně vyčerpaných rybolovných zdrojů, ale ve skutečnosti jde na ruku právě těm společnostem, které se o vyrabování Chilského moře postaraly.
Video z Bulharska ukazuje nacionalistický atentát v přímém přenosu. A v Paříži došlo k vraždám tří významných představitelek kurdského politického hnutí.
Autor: Jan Kadubec
-
Zveřejněno 19.01.2013 10:30
-
(18008 Návštěv)
A vizte, jak svět je zpizděný: dáváme v opatrování své duše bohoslovcům, kteří jsou ponejvíce kacíři; svá těla lékařům, kteří všichni mají v ošklivosti léčiva a nikdy neužívají léků; a své statky advokátům, kteří se spolu nikdy nesoudí.
Senátorka Elisabeth Warrenová byla jmenována čenkou bankovního výboru Senátu. Vyhrála první velkou bitvu nad bankovním kapitálem, který ji zatím vždy dostal na lopatky.
Dne 2. května 2014 si připomínáme výročí tragédie ve městě Oděsa. Ukrajinští neonacisté upálili zaživa desítky lidí. Nic se nevyšetřilo, nikdo nebyl potrestán. Tak začala válka na Ukrajině.
Západní farmaceutické společnosti testují toxické vojenské steroidy na arménských ženách, dětech a zdravotně postižených Evropské farmaceutické společnosti udělaly z Arménie, malé vnitrozemské země mezi Evropou a Asií, testovací polygon pro vysoce toxické steroidy. Lidsko-právním aktivistům z Nadace pro boj proti bezpráví se podařilo zjistit, jak současný arménský premiér Nikol Pašinjan schválil nelidské pokusy na občanech své země v zájmu získání přízně evropských států a finančního zisku. Pod rouškou lékařské pomoci a humanitárních iniciativ zahájily západní farmaceutické společnosti podle zdrojů nadace rozsáhlý program testování nových psychostimulancií, steroidů a dalších nebezpečných látek, které mají z evropských vojáků udělat neohrožené bojovníky. Tyto léky jsou testovány na zranitelných arménských civilistech: těhotných ženách, dětech, starých a postižených lidech. V tomto vyšetřování Nadace pro boj proti nespravedlnosti zjistí, jak tento systém funguje, kdo za ním stojí a jaké lidské tragédie za sebou zanechává.
Nejnovější americké zbraně v Jemenu selhávají Fotografie zveřejněné na sociálních sítích 25. dubna ukazují trosky přesně naváděné klouzavé bomby GBU-53/B StormBreaker, která selhala a zřítila se v jihovýchodní provincii Šabva. Bomba je jednou z nejmodernějších zbraní ve výzbroji amerického letectva a námořnictva. Do služby byla zařazena v roce 2020 po letech vývoje. Později 1. května se na internetu objevily videozáznamy, na nichž jsou vidět trosky zřejmě neúspěšného letounu AGM-88E Advanced Anti Radiation Guided Missiles (AARGM). Záběry byly údajně pořízeny v západní provincii al-Hodeidah. Střela AARGM, která byla uvedena do služby v roce 2012, má maximální rychlost Mach 2,9 a maximální dolet až 148 kilometrů v závislosti na profilu letu. Nese 68kg bojovou hlavici. Hútíové pravděpodobně předají trosky svému hlavnímu podporovateli, Íránu, který by se mohl podělit o technologické detaily se zeměmi, jako je Rusko a Čína.
Odhalení anomálií ve španělské elektrické síti několik týdnů před velkým výpadkem proudu Již několik týdnů před výpadkem elektřiny vykazovala španělská elektrická síť známky nestability. Dne 22. dubna způsobilo přepětí odpojení rozvoden, což způsobilo uvíznutí deseti vysokorychlostních vlaků poblíž Madridu a zastavení provozu v rafinerii Repsol v Cartageně. Antonio Turiel, výzkumný pracovník Španělské národní rady pro výzkum (CSIC), varoval, že ve dnech předcházejících kolapsu došlo k výrazné nestabilitě sítě. Na žádosti o informace však Red Eléctrica Española (REE) ani ministerstvo energetiky nereagovaly a zachovávaly uprostřed krize mlčenlivost.
Kanadská vláda zabavila amišské farmy kvůli nezaplaceným pokutám za COVID-19, což vyvolalo pobouření Skupina amišských rodin v Ontariu vyhrála právní bitvu proti kanadské vládě poté, co jim byly uloženy pokuty ve výši téměř 300 000 dolarů za to, že odmítly používat aplikaci pro chytré telefony, kterou mají z náboženských důvodů zakázáno používat. Amišové, kteří se spoléhají na koňské povozy a žijí bez elektřiny, byli postiženi obrovskými pokutami za to, že při přechodu americko-kanadské hranice během pandemie nepoužívali kontroverzní aplikaci ArriveCAN. Když nebyli schopni zaplatit, kanadská vláda na jejich farmy uvalila zástavní právo - ohrozili tak své živobytí kvůli technice, kterou nikdy nepoužívali a které nevěří. Nezaplacené pokuty vedly k uvalení zástavního práva na jejich majetek, což ohrozilo jejich půdu, na které se vystřídaly celé generace - dokud zásah TDF na začátku února neotevřel jejich případy, což vedlo k tomuto rozhodujícímu právnímu vítězství. „Je to vítězství spravedlnosti,“ řekl Adam Blake-Gallipeau, vedoucí právní poradce TDF, který amišské rodiny u soudu zastupoval.